Oryantasyon ve Tanıtım


İstanbul Sosyolojisi Lisansüstü Tanıtım Toplantısı...


İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 2017-2018 Öğretim Yılı Tanıtım Videosu


...


Sosyoloji Bölümü 2016-2017 Tanıtım Videosu (Kısa)Sosyoloji Bölümü 2016-2017 Tanıtım Videosu (Uzun)


...

2015-2016 İ.Ü Sosyoloji Bölümü'nü Kazanan Yeni Öğrencilerle Tanışma Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 2015-2016 öğretim yılı için düzenlemiş olduğu Tanışma Toplantısı’nı 14 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirdi.
Saat 10.00 da başlayan etkinlik 4 dönemden öğrenciler ve öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Tanışma Toplantısı bölüm içerisinden gönüllü öğrencilerin hazırlamış olduğu kısa bir video ile başladı. Videoda halka yöneltilen ‘’Sosyoloji nedir?’’, ‘’Sosyoloji size neyi çağrıştırıyor?’’ gibi sorulara alınan cevaplarla sosyoloji&iş ilişkisi gerçekçi bir yönden ortaya konulmaya çalışıldı. 3. sınıf öğrencisi Çağatay Karaöz' ün sunumuyla başlayan tanışma toplantısı 2. sınıf öğrencisi Fatmanur Türkmen ve Elif Nur Bayram’ın 1. sınıf tecrübelerini anlattığı konuşması ile devam etti. Daha sonra 3. sınıf öğrencileri Zeynep Bilici ve Kübra Baş sosyolojiyle ilgili tecrübelerinden yararlanarak 1.sınıflara tavsiyelerde bulundular. Çap ve yandal hakkındaki bilgilendirmeyi 3. sınıf öğrencilerinden Hatice Konan yaptı. Bölümümüzde öğrenim görmekle beraber aktif olarak matematik öğretmenliği yapan Özlem Zeybek sosyolojiden aldığı keyfi öğrencilerle paylaştı.
Etkinlikte kulüpler de es geçilmedi. 4. sınıf öğrencisi Özge Doruk hazırladığı detaylı slaytla öğrencilere kulüplerle nasıl bağlantı kurması gerektikleri hakkında bilgi verdi. 3. sınıf öğrencisi Ömer Faruk Altay karikatürleri ile sosyolojinin kurucuları hakkında aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza bilgi verdi.Oryantasyon yüksek lisans, doktora ve araştırma görevlilerinin konuşmalarıyla devam etti.
Etkinlik sonunda öğrencilere ‘Sosyolojik Düşünmek’, ‘Bir Fikir Adamının Romanı: Ziya Gökalp’ ve ‘Türk Evi’ kitapları hediye edildi ve ikrama geçildi. Öğrenciler bu sayede hocalarla ve üst sınıflardan arkadaşlarıyla tanışma ve kaynaşma şansını elde ettiler. Yine bu esnada Şehir ve Toplum, Sosyoloji ve Ekoloji kulüplerinin hazırladığı standlarda öğrencilere bilgi verildi ve üyelikler alındı.
İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nün düzenlemiş olduğu 4. Tanışma Toplantısı öğrenci ve iletişim odaklı bir etkinlik olarak yeni başlayan öğrencilere bir yol haritası sunmaya çalıştı.

İstanbul Sosyoloji Oryantasyon Filmi 2015- 2016...


İÜ Sosyoloji Tanışma Toplantısı 2014- 2015


...


İÜ Sosyoloji Bölümü Tanışma Toplantısı 2013-2014 (Kısa)İÜ Sosyoloji Tanışma Toplantısı 2013- 2014 (Full Video)

...