AHMET MURAT İLE TÜRK EDEBİYATINI TANIMAK

AHMET MURAT İLE TÜRK EDEBİYATINI TANIMAK

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nün Şehir ve Toplum Kulübü ile düzenlediği Edebiyatı Tanımak etkinlik dizisi devam ediyor.

Sosyoloji disiplini için edebiyatla ilişki kurmak ve ondan beslenmek önem verdiğimiz başlıklardan bir tanesi. Bu konuya dikkat çekmek için ülke edebiyatlarını konu alan konuşma dizisinin dördüncüsünü Ahmet Murat’ın konuk olacağı “Kardeşi Olmayanlar Kitap Okurlar” başlığı ile gerçekleştireceğiz.

Konferans 2 Mayıs 2019 Perşembe 17.00’da Edebiyat Fakültesi Kurul Odası’nda (III. Kat) gerçekleştirilecektir.

Davetlisiniz…


AHMET MURAT

Şiirleri ve yazıları bir çok aylık ve haftalık dergide yayınlandı. Felsefe ve tasavvuf alanlarında lisansüstü çalışmalar yaptı. Türkiye Yazarlar Birliği’nin “Yılın Şairi Ödülü” (2014) ve Necip Fazıl Şiir Ödülü’ne (2018) layık bulundu. Şiirlerinden yapılan bir seçki İngilizceye çevrildi ve In Quest of the Simurgh adıyla Amerika’da yayınlandı. Şiir kitapları dışında, alanıyla ilgili akademik çalışmaları ve denemelerinden oluşan iki kitabı bulunuyor. Bunlardan Kuşlarla Sohbetin Şartları Arapçaya tercüme edilerek yayınlandı (2019). Halen İbn Haldun Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmakta ve aylık yayımlanan Nihayet dergisinin genel yayın yönetmenliğini yürütmektedir.


Galeri

Yaklaşan Etkinlikler

Konum