Çarşamba Toplantıları-41: Prof. Dr. Sevtap KADIOĞLUÇARŞAMBA TOPLANTILARI-41: PROF. DR. SEVTAP KADIOĞLU


TÜBİTAK’IN Kuruluş Öyküsü

2 Ekim 2019 Çarşamba / Saat: 17:30 / Edebiyat Fakültesi Amfi 4 (Kat II)

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü tarafından düzenlenen “Çarşamba Toplantıları”nın kırk birinci oturumu “TÜBİTAK’ın Kuruluş Öyküsü” başlığı ile Prof. Dr. Sevtap KADIOĞLU’nun vereceği konferansla devam edecektir.
 
Konferans 2 Ekim 2019 Çarşamba günü 17.10’daki ikramın ardından saat 17.30’da Edebiyat Fakültesi Amfi 4’te gerçekleştirilecektir.

Davetlisiniz...,
Prof. Dr. Sevtap KADIOĞLU


İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1993 yılında, aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Bilim Tarihi bilim dalında Yüksek Lisans derecesi aldı. Yüksek lisans çalışması, genişletilmiş şekli ile İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Tarihçesi (1900-1946) adı ile 1998 yılında yayınlandı. 2000 yılında, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) Kuruluşu ve Türk Bilim Hayatındaki Yeri başlıklı tezi ile doktorasını tamamladı. 2007 yılında Doçent ve 2013 yılında Profesör unvanlarını aldı. Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Meteorolojinin Kurumsallaşması ve Ahmet Tevfik Göymen, adlı eseri 2012 yılında yayınlandı. Hâlen, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta, lisans ve lisansüstü dersler vermektedir. Cumhuriyet dönemi bilimi, bilim adamları, bilim ve eğitim kurumları başta olmak üzere bilim tarihinin çeşitli konularında yayınları bulunmaktadır. Yakın zamanda Doç. Dr. Gaye Şahinbaş Erginöz ile birlikte Belgelerle İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Mülteci Bilim Adamları adlı eseri yayınlandı.  

 

Galeri

Yaklaşan Etkinlikler

Çarşamba Toplantıları-40: Dr. Öğr. Üyesi Erdem Sönmez

İşin Delisi VIII: Leyla Kılıç

Çarşamba Toplantıları-41: Prof. Dr. Sevtap KADIOĞLU

Konum