Ekoloji Konuşmaları-I: Sosyo-Ekolojik Meseleler

Ekoloji Konuşmaları-I: Sosyo-Ekolojik Meseleler

Prof. Dr. Hakan Reyhan

23 Ekim 2019 Çarşamba Saat: 17.30

Edebiyat Fakültesi Amfi 4 (II.Kat)


İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü ile Ekoloji Kulübü’nün birlikte düzenlediği “Ekoloji Konuşmaları” başlığı altında yeni bir etkinlik dizisi başlıyor.


Ekolojinin ve sosyo-ekolojik meselelerin ne olduğunu konuşup tartışacağımız ve bu sosyo-ekolojik tartışmalar üzerine farkındalık yaratmayı amaçladığımız etkinlik dizisinin ilk konuğu Prof. Dr. Hakan Reyhan olacaktır.


Prof. Dr. Hakan Reyhan’ın konuk olacağı ilk “Ekoloji Konuşmaları” etkinliği 23 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 17.00’daki ikramın akabinde saat 17.30’da Edebiyat Fakültesi Amfi 4’te gerçekleştirilecektir


Davetlisiniz...


 

Prof. Dr. Hakan Reyhan

Ankara Kurtuluş Lisesi’ni bitirdi. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Siyaset Bilimi” ve akabinde Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü’nde “İnkılâp Tarihi” alanında Yüksek Lisans derecelerini aldı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Sosyal Çevre Bilimleri” doktoru oldu. 2013 yılında “Siyaset Bilimi” alanında doçentlik unvanını aldı. 2018’de profesör oldu. Halen Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyesi olup Kent ve Çevre Bilimleri Anabilim Dalı Başkanlığını yürütmektedir. Çalışmaları özellikle Türk Siyasal Düşünce Hayatı, Yeşil Siyasal Düşünceler ve Politik Ekoloji temel alanları üzerinde odaklanmaktadır.


Yaklaşan Etkinlikler

Ekoloji Konuşmaları-I: Sosyo-Ekolojik Meseleler

Konum