İşin Delisi VIII: Leyla KılıçİŞİN DELİSİ-VIII

LEYLA KILIÇ

26 Eylül 2019 Perşembe

Saat: 17.30

Edebiyat Fakültesi Amfi 4 (Kat II)


İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü ile Sosyoloji Kulübü’nün birlikte düzenlediği “İşin Delisi” başlıklı etkinlik dizisinin sekizincisini gerçekleştiriyoruz.


Sıradaki "İşin Delisi" oturumumuzda Fıccın Lokantaları Sahibi Leyla KILIÇ konuk olacaktır. 


Konferans 26 Eylül 2019  Perşembe günü saat 17.00’deki ikramın akabinde saat 17.30da Edebiyat Fakültesi Amfi 4’te (Kat II) gerçekleştirilecektir. 


Davetlisiniz...Leyla KILIÇ


Leyla Kılıç 1967 yılında doğdu. “1864 Kuzey Kafkasya Sürgünüyle”, Anadolu’ya gelen Asetin Elbegti sülalesinin 4. Kuşak sürgünü olan Kılıç, ilk ve orta öğreniminin ardından Muğla Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 


Leyla Kılıç, kısa profesyonel iş yaşamının ardından, ikiz kardeşiyle birlikte Beyoğlu Kallavi sokakta açtığı kahvaltı ve öğlen yemeği sunan mütevazı lokantasıyla işletme hayatına atıldı.

Menünün omurgasını oluşturan “Çerkes Mutfağı”na artan talep ve bu mutfağa hakim profesyonellerin yokluğu, menünün genişlemesini ve Anadolu yemeklerinin de Fıccın portföyüne girmesini sağladı. 


Kılıç’ın kendi mutfak kültürünü yaşatmak adına çıktığı yol; Anadolu’dan bir çok lezzetin katılımıyla kalabalık ve değerli bir serüvene dönüştü. Ulusal ve uluslararası medyanın, global lezzet durakları konusunda hassas bir çok moda ve yaşam stili markanın dikkatinden kaçmayan bu serüven, 23 yılda yüzlerce kez, ödüller, yayınlar ve yorumlarla onurlandırıldı.


Galeri

Yaklaşan Etkinlikler

Çarşamba Toplantıları-40: Dr. Öğr. Üyesi Erdem Sönmez

İşin Delisi VIII: Leyla Kılıç

Konum